Logg inn

Oversikt over vandrepokaler for Åstveit Svømmeklubb.

Vandrepokalene tildeles på den årlige juletrefesten.

 

Bergensvømmernes vandrepremie

Tildeles den gutt og jente som er 10 år eller yngre som oppnår beste resultater i konkurranseåret.

Årstall Navn Distanse Resultat
       

 

Butterflypokalen, gitt av Josten Eriksen i anledning klubbens 15 års jubilem i 1989.

Tildeles den gutt eller jente i 11-års klassen som oppnår beste resultat på butterfly i konkurranseåret.

Årstall Navn Distanse Resultat
1989 Anette Lyngberg    
1990 Anne Sommer    
1991 Merete Storegjerde    
1992 Kim-Vidar Rasdal    
1993 Therese Næss    
1994 Silje Pallesen    
1995 Kristin Toppe Myrdal    
1996 Kristine Heggøy    
1997 Tom Erik Nilsen    
1998      
1999 Eivind Mundheim    
2000 Fredrik Johan Næss    
2001 Andrina Heldal    
2002 Henriette Iden Hellesen    
2003 Irmelin Heiberg Pedersen    
2004 Zoltan Csernai    
2005 Andrea Hestdal    
2006 Markus Lie    
2007 Katrine Rondestveit    
2008 Lisa Marie Berentzen Laukli 50m Fly 49.29s
2009 Kim Andre Grønstøl    
2010 Helene Dalland 100m fly 1.40.97
2011 Martine Henneman 50m fly 42.00
2012 Silje Onsøien 100m fly 1.43.75
2013 Emilie Hagen-Johansen 100m fly 1.40.97
2014 Marte Johanne Knivsflå 100m Fly 1.32.64

 

Brystpokalen, gitt av Hordaland svømmekrets i anledning klubbens 15-års jubileum i 1989.

Tildeles den gutt eller jente som oppnår høyest poengsum etter LENs tabel på 100m eller 200m bryst i konkurranseåret.

Årstall Navn Distanse Resultat
1989 Kjersti Myrås    
1990 Geir Ove Øksnes    
1991 Geir Ove Øksnes    
1992 Geir Ove Øksnes    
1993 Geir Ove Øksnes    
1994 Geir Ove Øksnes    
1995 Geir Ove Øksnes    
1996 Martha Gurine Landeraaen    
1997 Martha Gurine Landeraaen    
1998 Martha Gurine Landeraaen    
1999 Martha Gurine Landeraaen    
2000 Øystein Kleven    
2001 Julie Næss    
2002 Peter Guzikowski    
2003 Marcus Tesdal    
2004 Marcus Tesdal    
2005 Marcus Tesdal    
2006 Maria Farestvedt    
2007 Marcus Tesdal    
2008 Katrine Jensen 100m bryst 1.15.51
2009 Markus Tesdal 50m bryst 29.74
2010 Marcus Tesdal 200m bryst 2.19.94
2011 Sverre Næss 100m bryst 59,70
2012 Sverre Næss 50m bryst 28,86
2013 Sverre Næss 100m bryst 1.02.95
2014 Sverre Næss 100m bryst (50m) 1.01.73

 

Ryggpokalen, gitt av Askøy SLK i anledning klubbens 15-års jubileum i 1989.

Tildeles den gutt eller jente i 12-års klassen som oppnår beste resultat på 100m eller 200m rygg i konkurranseåret.

Årstall Navn Distanse Resultat
1989 Hege Jensen    
1990 Nina Jensen    
1991 Marianne Gerdts    
1992 Ingrid Næss    
1993 Janne Toftevåg    
1994 Therese Næss    
1995 Lisbeth Krossnes    
1996 Elise Gundersen    
1997 Julie Næss    
1998 Anette Heggøy    
1999      
2000 Benedicte Pedersen    
2001 Fredrik Johan Næss    
2002 Andrina Heldal    
2003 Henriette Iden Hellesen    
2004 Irmelin Heiberg Pedersen    
2005 Zoltan Csernai    
2006 Andrea Hestdal    
2007 Marcus Lie    
2008 Bendik Bjerk Aarbu 200m rygg 3.13.85
2009 Lisa Marie Laukli 50m rygg 1.41.59
2010 Kim Andre Grønstøl 200m rygg 3.23.56
2012 Silje Skjæveland 200m rygg 3.04.16
2013 Silje Onsoien 200m rygg 2.56.54
2014 Celine Sophie Meidell 200m rygg 3.20.43

 

Kais innsatspokal

Tildeles den gutt og jente, til odel og eie, som har vist best innsats på både trening og i konkurranser.

Årstall Navn Distanse Resultat
2008      
2009 Hanne Farestvedt og Markus Lie    
2010 Stina Heimnes og Ole-Andreas Walde    
2011 Ingeborg Liseth Pedersen og Bendik Bjerk Aarbu    
2012 Maria Bjerk Aarbu og Andreas Heimnes    
2013 Natalie Hestdal og Andreas Heimnes    
2014 Natalie Hestdal og Sebastian Warncke-Wang    

 

Langdistansepokalen, gitt av Hordaland Svømmekrets i anledning klubbens 10-års jubileum i 1984.

Tildeles den gutt eller jente som har oppnådd best resultat på 800m eller 1500m fri i konkurranseåret.

Årstall Navn Distanse Resultat
1999 Christine Brurås    
2000      
2001 Rebecca Johnsen    
2002 Andre Bratgjerd    
2003 Rebecca Johnsen    
2004 Rebecca Johnsen    
2005 Rebecca Johnsen    
2006 Rebecca Johnsen    
2007 Zoltan Csernai    
2008 Eivind Johannesen 1500m fri 16.39.53
2009 Eivind Johannessen 800m fri 8.27.47
2010 Eivind Johannessen 800m fri 8.27.35
2011 Markus Lie 800m fri 8.30.36
2012 Ingeborg Liseth Pedersen 1500m fri 18.29.49
2013 Kim Andre Grønstøl 1500 m fri 17.57.26
2014 Maria Bjerk Aarbu 1500m fri 19.12.28

 

Ryggpokalene, gitt av gullsmed Odd Erik Pedersen i anledning klubbens 10-års jubileum i 1984.

Tildeles den gutt og jente som har oppnådd best resultat på 100m eller 200m rygg i konkurranseåret.

    Gutter

Årstall Navn Distanse Resultat
2008 Zoltan Csernai 200m rygg 2.12.32
2014 Markus Lie 100m rygg (NjrR) 52.44

 

   Jenter

Årstall Navn Distanse Resultat
1984 Hanne Lone Ryttvad    
1985 Hanne Lone Ryttvad    
1986 Kjersti Myrås    
1987 Kjersti Myrås    
1988 Kjersti Myrås    
1989 Kjersti Myrås    
1990

Veslemøy Knutsen

   
1991 Veslemøy Knutsen    
1992 Marianne Myrås    
1993 Marianne Myrås    
1994 Marianne Myrås    
1995 Christine Brurås    
1996 Christine Brurås    
1997 Christine Brurås    
1998 Christine Brurås    
1999 Christine Brurås    
2000 Christine Brurås    
2001 Iselin Heldal    
2002 Christine Brurås    
2003 Christine Brurås    
2004 Rebecca Johnsen    
2005 Andrina Heldal    
2006 Margrete Nyhus Ulvestad    
2007 Irmelin Heiberg Pedersen    
2008 Katrine Jensen 100m rygg 1.04.93

 

BSLKs Medleypokal

Gitt i anledning åstveits 25-års jubileum i 1999.

Tildeles den gutt eller jente, i 15-års klassen, som har oppnådd best resultat på 200m eller 400m medley i konkurranseåret.

Årstall Navn Distanse Resultat
1999 Elise Gundersen    
2000 Julie Næss    
2001 Ole K Trellevik    
2002 Anne-Tine Didriksen    
2003 Rebecca Johnsen    
2004      
2005 Marcus Tesdal    
2006 Henriette Iden Hellesen    
2007 Irmelin Heiberg Pedersen    
2008 Zoltan Csernai 200m IM 2.09.85
2009 Andrea Hestdal 200m IM 2.21.78
2010 Markus Lie 200m IM 2.12.33
2013 Christine Vilholth 200m IM 2.36.20
2014 Natalie Hestdal 200m IM 2.33.69

 

Butterflypokalen, Gitt av Åsane Ur og Gullsmed.

(Delt ut  1981-1998. Etter dette har kun Arna sin pokal blitt delt ut iom at de har samme kriterier.)

Tildeles den den gutt eller jente i 14-års klassen som har oppnådd best resultat i konkurranseåret på 100m eller 200m butterfly.

Årstall Navn Distanse Resultat
1981 Edel Køhler    
1982 Jostein Hatlebrekke    
1983 Pernille Nybø    
1984 Jøri Gytre    
1985 Eivind Iden    
1986 Kjersti Myrås    
1987 Frode Ystebø    
1988 Christine Sæbø    
1989 William Birkeland    
1990 Helene Vik Hansen    
1991 Hege Jensen    
1992 Marianne Myrås    
1993 Veronica Pallesen    
1994 Ingrid Næss    
1995 Marha Gurine Landeraaen    
1996 Therese Næss    
1997 Martin Groh    
1998 Elise Gundersen    

 

Butterflypokalen, Gitt av Arna SLK i anledning klubbens 25-års jubileum i 1999.

Tildeles den den gutt eller jente i 14-års klassen som har oppnådd best resultat i konkurranseåret på 100m eller 200m butterfly.

 

Årstall Navn Distanse Resultat
1999 Julie Næss    
2000 Ole K Trellevik    
2001 Anne Tine Didriksen    
2002 Rebecca Johnsen    
2003 Teresa Haugsgjerd    
2004 Andrina Helda    
2005 Henriette Iden Hellesen    
2006 Irmelin Heiberg Pedersen    
2007 Zoltan Csernai    
2008 Andrea Hestdal 100m fly 1.10.58
2009 Markus Lie 100m fly 1.07.77
2013 Nathalie Hestdal 100m fly 1.13.21
2014 Silje Skjæveland 100m fly 1.20.19

 

Brystpokalen, gitt av svømmeklubben Delfana i anledning klubbens 10-års jubileum i 1984.

Tildeles den gutt eller jente i 13-års klassen som har oppnådd best resultat på 100m eller 200m bryst i konkurranseåret.

Årstall Navn Distanse Resultat
1984 Eivind Iden    
1985 Kjersti Myrås    
1986 June Marie Solheim    
1987 Eva Hordvik    
1988 Bernt Hodne    
1989 Geir Ove Øksnes    
1990 Hege Jensen    
1991 Marianne Myrås    
1992 Kari Åstveit    
1993 Ingrid Næss    
1994 Mathe Gurine Landeråen    
1995 Therese Næss    
1996 Lisbeth Krossnes    
1997 Elise Gundersen    
1998 Julie Næss    
1999 Ole K Trellevik    
2000 Anne Tine Didriksen    
2001 Iselin Heldal    
2002 Fredrik Johan Næss    
2003 Marcus Tesdal    
2004 Henriette Iden Hellesen    
2005 Irmelin Heiberg Pedersen    
2006 Zoltan Csernai    
2007 Andrea Hestdal    
2008 Markus Lie 200m bryst 2.45.97
2009 Espen Sakkariassen 100 bryst 1.30.12
2010 Stina Heimnes 200m bryst 2.50.05
2011 Christine Vilholdt 200m bryst 3.27.9
2012 Helene Dalland 200m Bryst 3.00.47
2013 Snorre Skjæveland 100m bryst 1.17.31
2014 Nikolai Sørebø 200m Bryst 2.45.05

 

Bjørn og Bjørg Rasmussens vandrepokal

Tildeles den gutt eller jente som har oppnådd best resultat på stevner i konkurranseåret.

Årstall Navn Distanse Resultat
2001 Andre Bratgjerd    
2002 Andre Bratgjerd    
2003 Andre Bratgjerd    
2004 Rebecca Johnsen    
2005 Rebecca Johnsen    
2006 Margrete Nyhus Ulvestad    
2007 Marcus Tesdal    
2008 Zoltan Csernai 200m IM 2.09.85
2009 Marcus Tesdal 50m bryst 29.74
2010 Marcus Tesdal 200m bryst 2.19.94
2011 Sverre Næss 100m bryst 59.70
2012 Sverre Næss 50m bryst 28.86
2013 Markus Lie 100m rygg 53.43
2014 Sverre Næss 100m bryst (50m) 1.01.73

 

 

 

Takk til våre samarbeidspartnere:
Linjeskille 1
Linjeskille 2
Linjeskille 3
Linjeskille 4
Linjeskille 5
Hurtiglinker:
Scroll Up